Zájem o Česko v arabském světě roste

176x176px-CZECH-SAUDI-logo

czech-saudi-business-forum-17ER4336-1000 czech-saudi-business-forum-DSC_0380-1000

Co je předmětem činnosti komory? Jaké má před sebou cíle?

Dlouhodobě jsme v Shobokshi Investment o širší spolupráci na úrovni obou zemí uvažovali. To bylo počátečním impulsem pro založení takové komory. Snažíme se pomáhat dalším firmám a investorům s uskutečňováním obchodních kontaktů směrem z České republiky do Saúdské Arábie a obráceně. Cílem komory je kromě sjednávání vzájemných rozhovorů také organizace výstav nebo konferencí, které mají vztahy obou zemí přibližovat.

Začátkem listopadu se uskutečnilo obchodní fórum komory za účasti mnoha partnerů z České republiky a Saudské Arábie. S jakým výsledkem fórum skončilo?

Šlo o první fórum tohoto druhu, kde byla příležitost spojit obě strany osobně dohromady. A myslíme, že se nám podařilo vytvořit velmi dobrou komunikaci mezi českými a saúdsko-arabskými firmami. Zpětná vazba na obchodní fórum je zatím velmi pozitivní. I proto v podobných akcích chceme i v dalších letech pokračovat. Přítomno bylo přes 250 účastníků. Mezi partnery obchodního fóra se objevily společnosti Tatra, Škoda Transportation, Moser, Linet, RSJ Private Equity, G5 Plus, Merko, Vítkovice a další, též saúdští partneři BMG Financial group či Delah Medical. Českou státní správu zde zastupovalo ministerstvo průmyslu a obchodu a agentura CzechTourism.

Jaké jsou nejbližší plánované aktivity komory?

Více informací naleznete online http://www.parlamentnilisty.cz