Média

image1-17

U Saúdů jsou peníze až v druhé řadě, tvrdí šéf česko-saúdské komory

14. 12. 2014

V hodnotově založené zemi, jako je Saúdská Arábie, stačí k uzavření obchodu potřesení ruky, říká v rozhovoru předseda Česko-saúdské obchodní komory Martin Vrba.
„Pro Saúdy jsou důležitější osobní vztahy a důvěra než peníze,“ vysvětluje.
Výtečnou pověst si v zemi získali především čeští zdravotníci, kteří se starají i o tamní královskou rodinu.

176x176px-CZECH-SAUDI-logo

Zájem o Česko v arabském světě roste

22. 11. 2014

Česko – saúdská obchodní komora je postavena na základech dlouholetých zkušeností jejího česko-saúdského vedení s obchodováním a dalšími styky mezi Českou republikou a Královstvím Saúdské Arábie.

170x170px-SAUDI_GAZETTE-logo

Praha – Česko-saúdské obchodní forum ‚ohromný úspěch’

18. 11. 2014

PRAHA – nedávno jsme dospěli k závěru, že první Česko-saúdské Obchodní Fórum, má za sebou nevídaný úspěch.

art picture

PRVNÍ OFICIÁLNÍ AKCE VÝSTAVY ART OF CULTURAL DIVERSITIES JE ZA NÁMI!

5. 11. 2014
První oficiální akce výstavy Art of Cultural Diversities, jejíž součástí byla prezentace obrazů českého malíře Jana Uldrycha a ukázka nemocničního lůžka pro děti firmy Linet, od českého návrháře Pavla Šťastnýho.

czech-saudi-business-forum-Bartl upraveno (1280x838)-1000

První Česko-saúdské obchodní forum – na cestě do jasnější budoucnosti

5. 11. 2014

Honorární konzul České republiky v Království Saudské Arábie, Hussein Shobokshi, který založil Česko-saúdskou obchodní komoru v Praze, je sponzorem prvního Česko-saúdského obchodního Fóra, které se konalo v Praze. Mezi účastníky obchodního fóra byli ambasadoři obou zemí – Abdullah Al Alsheikh, velvyslanec Království Saúdské Arábie v Praze a Jiří Slavík, který je mimořádným a zplnomocněným velvyslancem ČR v Rijádu.

Prague Forum 2000

Praha Forum 2000 – Diskuse se zaměřuje na význam ISIS na Blízkém východě, a její dopady

13. 10. 2014

Moderator: Miroslav Dušek
Diskuze se zúčastnili: Gilles Kepel, Falah Mustafa Bakir, Hussein Shobokshi,Salam Fayyad, Amre Moussa
Diskuse se zaměřuje na význam ISIS na Blízkém východě, a její dopady

czech-saudi-business-forum-PA2_4908-1000

Česko-saúdská obchodní komora

10.9.2014

Saúdský podnikatel a honorární konzul České republiky působící v Džiddě, Saúdské Arábii, Hussein Shobokshi, zakládá Česká-saúdskou obchodní komoru v Praze, v České republice.

Česko-arabské partnerství: Ropa k nám, potraviny ven

17. 09. 2014

Při hledání klíčových obchodních partnerů a nových odbytišť by Česku mohla pomoct Saúdská Arábie. Zejména v souvislosti s neustále skloňovanou ukrajinskou krizí a závislostí na Rusku se bohaté státy Perského zálivu přímo nabízí.

Saúdská Arábie jako obchodní partner ČR – rozhovor

Česko hledá nová odbytiště, mohla by pomoci Saúdská Arábie.

Místo konference – Palác Žofín

15. 8. 2014

Věříme, že je PALÁC ŽOFÍN naší nejlepší možností! Žofín se během posledních let stal symbolem pro české i mezinárodní společenské, politické, kuturní i obchodní události mimořádného významu.

cz

Vztahy mezi Českem a Saudskou Arábií má vylepšit obchodní fórum

26. 6. 2014

Přemysl Novotný: Vztahy mezi Českem a Saudskou Arábií má vylepšit obchodní fórum

První Česko-saudské obchodní fórum, které se bude konat letos na podzim, by mělo vylepšit pošramocené vztahy mezi oběma zeměmi. Akci pořádá saudsko-arabská společnost Shobokshi Investment, jež poskytuje služby mimo jiné v oblasti zahraničního obchodu. Od konference si slibuje vytvoření nových investičních příležitostí.

40 saúdských firem hledá možnosti investic v ČR a usiluje o přímé lety mezi Prahou a Džiddou.

10. 9. 2014

40 předních saúdských firem pracujících v různých odvětvích hledá dostupné možnosti, jak investovat v České republice, a to svou účastí na česko-saúdském fóru, které se bude konat v Praze začátkem června. Zúčastní se ho podnikatelská elita a významné osobnosti z obou zemí.

Česko – Saúdské Obchodní Fórum

7. 4. 2014

Jsme mimořádně potěšeni Vám představit historicky první konferenci „Česko – Saudské Obchodní Fórum“, kterou organizuje Shobokshi Investment a jenž se bude konat v listopadu 2014 v Praze.

HS welcome speech

Czech food festival – Saúdská Arábie, Džidda 2014

4. 4. 2014

DŽIDDA – Tři slavní čeští kuchaři, v současné době, představují svůj talent na historicky druhém festivalu českého jídla, která odstartovala v neděli v Džiddě v hotelu Intercontinental.
Honorární konzul České republiky, Hussein Shobokshi, spolu s Salem Al-Shahrani generálním ředitelem hotelu Intercontinental oficiálně zahájili festival, který pokračuje až do 10. dubna.

Consulate opening

Pokoušejte Saúdskou Arábii

5. 03. 2014

Pan Hussein Shobokshi je váženým saúdským podnikatelem, který byl před více než třemi roky jmenován honorárním konzulem České republiky ve městě Jeddah v Saúdské Arábii.
Za předpokladu jeho nové roli, Hussein Shobokshi je na non-stop misi s cílem zlepšit vztahy mezi Saúdskou Arábií a Českou republikou ve všech možných oblastech. Hussein Shobokshi který je shodou okolností členem Saúdsko-české podnikatelské rady, také představuje mnoho českých firem, které poskytují produkty a služby na Saúdském trhu a v různých konkurenčních oblastech. Přeloženo z originálu Leaders Magazine.